index
Belangrijk
Contact
Vrijwaring
Copyright
Adresgids

 

WWW.OVERLEDENENZORGPRO.NL

WET- EN REGELGEVING

Binnen welk tijdsbestek dient de lijkschouw plaats te vinden?

Op 1 januari 2010 heeft een wetswijziging van de Wet op de Lijkbezorging plaatsgevonden. Voor de wetswijziging stond geen termijn voor de lijkschouw benoemd. In de wet na wetswijziging staat:

Artikel 3
Lijkschouwing geschiedt zo spoedig mogelijk na het overlijden, door de behandelende arts of door een gemeentelijke lijkschouwer.

De invulling van de tekst “geschiedt zo spoedig mogelijk na het overlijden” is evenals de uitvoering van de lijkschouw onderhevig aan de individuele interpretatie van de schouwarts. De visie op deze tekst evenals de invulling van het onderzoek van de lijkschouw zal vermoedelijk in de toekomst door een rechter middels een proefproces moeten worden beoordeeld.

 

Meer informatie over de lijkschouw en tekortkomingen door de huidige regelgeving kunt u vinden in het item “Lijkschouw en aanvang overledenenzorg”.

 

Terug

Naar Startpagina overledenenzorgpro.nl